Tísňová
linka:
155
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

10.9.2014 Střety cyklistů s vozidly v MS kraji


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 10. 9. 2014 9:23:29 - verze pro tisk

V průběhu úterního večera a středečního rána musely posádky ZZS MSK zasahovat u tří dopravních nehod, při nichž došlo ke střetům cyklistů s motorovými vozidly. Události se postupně odehrály na Frýdecko-Místecku, Opavsku a Karvinsku.

 

K první nehodě vyjížděly posádky ZZS včera, 9.9., ve dvaadvacet hodin. Naštěstí jen lehce zraněn byl osmadvacetiletý muž na silnici poblíž Metylovic. Po vyšetření a ošetření odmítl transport do nemocnice a byl ponechán na místě události.

Další dvě nehody se odehrály dnes ráno. Nejprve ve čtvrt na šest zasahovala lékařská rendez-vous spolu s posádkou rychlé zdravotnické pomoci v Hlučíně na Opavsku. Po střetu s vozidlem tam byla těžce zraněna osmatřicetiletá žena. Utrpěla poranění horní končetiny, vyloučit nebylo možno ani poranění mozku. Pacientka byla uložena do vakuové matrace, záchranáři se postarali o podání léků a ošetření zraněné končetiny. Následně postiženou předali na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Jen o čtrnáct minut později přijali operátoři ZZS hlášení o střetu cyklistky s osobním automobilem v Bohumíně. Osmapadesátiletá žena byla zraněna v oblasti hrudníku a horní končetiny, se zdravotníky komunikovala. Záchranáři ji po poskytnutí první odborné pomoci předali do péče chirurgické ambulance v Bohumínské Městské nemocnici.

Příznačné je, že ke všem třem střetům cyklistů s automobily došlo v hodinách, kdy již byla tma a tedy snížená viditelnost. S přicházejícím podzimem a ubývajícím denním světlem je proto na místě varování pro všechny účastníky silničního provozu. Pro motoristy je to výzva ke zvýšené pozornosti vzhledem k pohybu chodců a cyklistů na vozovce. Chodci by měli pamatovat na vhodné doplňky, jako jsou reflexní prvky oděvu a správný pohyb po silnici, doporučit lze i jejich osvětlení. U cyklistů je to kromě již zmíněného (a samozřejmě povinnosti osvětlení) také užití ochranné přilby.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
First Responder systém MSK
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Ochrana osobních údajů - GDPR
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infolinka
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz
Ochrana osobních údajů