Tísňová
linka:
155
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

18.11.2014 Výbuch v Paskově si vyžádal sedm zraněných


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 18. 11. 2014 13:49:21 - verze pro tisk

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zasahovala dnes, v úterý 18.11., u osob zraněných při výbuchu v Paskově. Operační středisko ZZS převzalo před osmou hodinou ráno informaci, podle které došlo v provozní budově na ulici Rudé Armády k výbuchu a na místě je okolo desítky zraněných. Na pomoc byly ihned vyslány týmy záchranářů z Frýdku-Místku, Nošovic, Kopřivnice a Ostravy. Zasahovalo pět posádek rychlé zdravotnické pomoci, lékařská rendez-vous a vrtulník LZS, celkem tedy sedm týmů ZZS a dále také tři sanitní vozidla Městské nemocnice Ostrava. Na základě prvotního hlášení bylo zvažováno povolání dalších záchranářských vrtulníků ze základen v Olomouci a Brně. Jejich zásah však nakonec nebyl potřebný a o postižené se plně postaraly posádky moravskoslezských záchranářů.

 

Při události došlo ke zranění sedmi osob – pěti žen a dvou mužů.

Nejvážněji postižená sedmatřicetiletá žena byla do zdravotnického zařízení přepravena soukromým automobilem, ošetřovali ji až zdravotníci v ostravské Městské nemocnici. Odtud ji na pracoviště popáleninového centra následně transportovala posádka ZZS. Pacientka s popáleninami okolo 80% tělního povrchu byla v přímém ohrožení života a kritickém stavu.

Dalších šest osob bylo posádkami záchranné služby ošetřováno prvotně na místě události:Foto: ZZS MSK

Dvě ženy středního věku, jejichž totožnost není ještě v tomto okamžiku definitivně ověřena, utrpěly vážné popáleniny na více tělních částech, v rozsahu okolo 40%. Jedna z pacientek musela být uvedena do umělého spánku, zasahující lékař u ní pak provedl zajištění dýchacích cest a byla připojena k přístrojem řízené ventilaci. Druhá postižená zůstávala v době zásahu ZZS pří vědomí. Obě zraněné byly přepraveny vrtulníkem LZS na popáleninové centrum FN Ostrava.

S vážnými popáleninami musela být ošetřena také osmatřicetiletá žena, kterou následně do ostravské Fakultní nemocnice přepravila pozemní posádka ZZS.

Šestatřicetiletý muž a pětačtyřicetiletá žena byli mimo přímé ohrožení života. Utrpěli středně závažné popáleniny v oblasti hlavy a horní končetiny, také oni byli po prvotním ošetření předáni do péče popáleninového centra FN v Ostravě.

S lehkým poraněním hlavy nepopáleninového charakteru vyvázl při výbuchu osmnáctiletý mladík, který byl transportován do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách.

Zásah ZZS skončil předáním posledního pacienta ve zdravotnickém zařízení v 9.20h.

 

Ve čtvrt na dvanáct zasahovali záchranáři v souvislosti s událostí znovu. Ošetřit museli dvě ženy s příznaky akutní stresové reakce a interními obtížemi. Posádka rychlé zdravotnické pomoci je následně transportovala na interní ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
First Responder systém MSK
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Ochrana osobních údajů - GDPR
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infolinka
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz
Ochrana osobních údajů