Tísňová
linka:
155  Infocentrum: (+420) 553 777 777
 infocentrum@zzsmsk.cz
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

05.04.2018 Záchranáři ZZS MSK převzali jedenáct nových sanitních vozidel


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 5. 4. 2018 15:38:04 - verze pro tisk

Dnes, 5. dubna odpoledne, převzali záchranáři ZZS MSK do užívání jedenáct nových sanitních vozidel. Slavnostní akce, která se při této příležitosti uskutečnila ve výjezdovém areálu v Ostravě-Zábřehu, se zúčastnili představitelé Moravskoslezského kraje, města Ostravy a zdravotnické záchranné služby.

foto: ZZS MSK

„Naše posádky denně ošetřují přes tři stovky pacientů a řada z nich je v bezprostředním ohrožení života. Vozidla, které používáme, proto musí být naprosto spolehlivá a jejich pravidelná obměna je zcela nezbytná. Každé z nich totiž ročně najezdí desítky tisíc kilometrů.“, řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Roman Gřegoř.

Kromě deseti nových speciálů pro zásahy v režimu rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, přibylo do vozového parku záchranářů také jedno vozidlo (Škoda Kodiaq) pro dopravu lékaře v tzv. setkávacím systému (rendez-vous). Automobily Mercedes Benz Sprinter a Volkswagen Transporter jsou v různých provedeních – pro městský (4x2) i náročnější terénní (4x4) provoz. O speciální úpravu vozidel pro potřeby záchranářů se postaraly firmy FOSAN, B.A.U.S. AT a FD servis Praha.

foto: ZZS MSK

 

Hejtman MSK Ivo Vondrák uvedl:

„Moravskoslezský kraj dlouhodobě investuje do rozvoje a modernizace svých zdravotnických zařízení. Díky novým sanitkám se při převozu budou nejen pacienti, ale i zdravotníci cítit pohodlněji a bezpečněji. Zdravotnická péče v kraji se opět posouvá na vyšší úroveň.“

Pořizovací hodnota nové techniky činí více než 31 milionů korun, z toho čtyřiadvacet milionů tvoří provozní prostředky ZZS MSK. Jedno z vozidel určených pro zásahy v režimu rychlé lékařské pomoci, bylo pořízeno z dotace Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, která poskytla částku ve výši téměř čtyř milionů korun. Další, plně vybavený speciál, uhradilo statutární město Ostrava.

 

„Lidi ze záchranné zdravotnické služby vnímáme jako vysoce kvalifikované profesionály. Pravidelně se informujeme o věcech, které je trápí. Když jsme zjistili, že je třeba provést náročnou modernizaci vozového parku, podali jsme záchranářům pomocnou ruku, i když nejsme přímo jejich zřizovatelem a dohodli se, že z prostředků města zakoupíme plně vybavený vůz, který bude pomáhat Ostravanům. Využili jsme k tomu částku tři a tři čtvrtě milionu korun, a to z peněz, které jsme nashromáždili z pokut vybraných naší městskou policií. Po detektorech kouře a CO je to další obecně prospěšný projekt, na které takto vybrané peníze využíváme,“ řekl na slavnostním setkání Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostravy.

foto: ZZS MSK

 

Na nové sanitní vozy již během slavnostního předání čekali zástupci jednotlivých územních odborů ZZS MSK, aby je mohli odvézt na místa jejich působení. V následujících dnech již budou automobily sloužit v reálném provozu svým pacientům.

Škoda Kodiaq má své domovské stanoviště v Ostravě-Martinově. Deset dodávkových vozidel pak bude nasazeno v Ostravě, Havířově a Opavě, Frýdlantu nad Ostravicí, Bílovci, Bruntálu, Frýdku-Místku a Novém Jičíně.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infocentrum
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz