Tísňová
linka:
155
ZDRAVOTNICKÁ
ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

30.06.2019 Záchranáři v MS kraji ošetřovali zraněné cyklisty


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 30. 6. 2019 19:39:19 - verze pro tisk

Záchranáři ZZS MSK ošetřovali včera, v sobotu 29. června, poraněné cyklisty napříč celým Moravskoslezským krajem. Od dopoledních do nočních hodin bylo ošetřeno celkem dvanáct pacientů s lehčím až středně závažným poraněním způsobeným pádem z kola.

 

Letečtí záchranáři v dopoledních hodinách ošetřovali dva pacienty v obci Bílá na Frýdecko-Místecku. V prvním případě ve spolupráci s Horskou službou zajistili ošetření a transport sedmačtyřicetiletého muže, který při nehodě přepadl přes řidítka a poranil se na hlavě. Chvíli byl v bezvědomí, se záchranáři později komunikoval. U dvaapadesátiletého muže, který spadl na kole ve vysoké rychlosti při sjíždění kopce, spolupracovali s výjezdovou skupinou RZP ze Zlínského kraje. Pacient při nehodě utrpěl středně závažné poranění v oblasti hrudníku. Oba muži byli po ošetření postupně letecky transportováni na oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Třetího pacienta, dvaačtyřicetiletého muže, ošetřovala pozemní posádka RZP, rovněž v obci Bílá ve spolupráci s Horskou službou. Po pádu s kolem z výšky asi 1,5 metru si stěžoval na bolest v oblasti břicha. K vyloučení vnitřního zranění byl převezen na centrální příjem do nemocnice ve Frýdku-Místku.

Čtvrtou cyklistku, pětačtyřicetiletou ženu, ošetřovali záchranáři ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po kolizi s osobním automobilem byla s podezřením na otřes mozku a poraněním dolní končetiny po ošetření převezena na chirurgickou ambulanci do Frýdku-Místku.

Před patnáctou hodinou vyjížděla lékařská posádka k pětapadesátileté ženě do Vratimova. Při pádu na kole utrpěla poranění hlavy. Po ošetření byla převezena s podezřením na otřes mozku na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě.

K další pětapadesátileté cyklistce vyrazili záchranáři na cyklostezku mezi Paskovem a Vratimovem deset minut před půl čtvrtou. Po pádu na kole si stěžovala na bolest horní i dolní končetiny. Po ošetření byla předána na urgentním příjmu ve Frýdku-Místku.

Před půl pátou hodinou vyjížděla posádka záchranářů do obce Deštné na Opavsku. Sedmačtyřicetiletý cyklista, kterému pod kolo vběhnul chodec, si po pádu stěžoval na bolest horní končetiny. Po ošetření byl předán na chirurgické ambulanci ve Slezské nemocnici v Opavě.

O hodinu později zasahovala pozemní posádka z Nošovic u dvaašedesátiletého muže, který si pádem z kola poranil obličej. Prvotní ošetření zraněného zajistila okolo jedoucí posádka hasičů. K dalšímu vyšetření byl pacient předán na úrazové ambulanci ve Frýdku-Místku.

Za další půl hodiny vyjížděli záchranáři znovu na Opavsko do obce Skřípov. Sedmapadesátiletá žena po pádu na kole utrpěla poranění v oblasti obličeje a horní končetiny. Po ošetření byla transportována na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Novém Jičíně.

Před devatenáctou hodinou byl lékařskou posádkou v Ostravě ošetřován pětatřicetiletý muž, který měl po pádu na kole chvíli poruchu vědomí. Se záchranáři na místě již komunikoval, po ošetření byl s podezřením na otřes mozku převezen na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě.

V průběhu další půl hodiny vyjížděla lékařská posádka v Ostravě k dalšímu cyklistovi s poruchou vědomí po pádu na kole. Sedmačtyřicetiletý muž při příjezdu záchranářů již komunikoval. Po ošetření tržné rány na hlavě byl rovněž převezen na do Městské nemocnice v Ostravě a předán na oddělení urgentního příjmu.

Posledního zraněného cyklistu ošetřovala zdravotnická posádka v obci Bystřice na Frýdecko-Místecku půl hodiny před půlnocí. Devětatřicetiletý muž byl nalezen v příkopě vedle cesty s tržnými poraněními v oblasti hlavy a obličeje. Se záchranáři komunikoval a po ošetření zranění byl s podezřením na otřes mozku převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Třinci.

Aktuálně
Aktuality
Fotogalerie
Technika
LZS Ostrava
Cvičení a soutěže
Ze života záchranářů
Nehody na cestách
Železniční nehody
Na horách
Jiné
Kontakt
ředitelství
Bruntál
Frýdek - Místek
Karviná
Nový Jičín
Opava
Informace
Kdo jsme
Povinné informace
Jak volat 155
Jak pomoci
Sanitka odjela
Automatické defibrilátory
Ceník plac. služeb
Veřejné zakázky
Vzdělávání
Odborné akce
Psychosociální intervenční služba
Projekty financované z fondů EU
Volné pracovní pozice
First Responder systém MSK
Poskytnuté informace dle zákona 106/1999 Sb.
Ochrana osobních údajů - GDPR
Napište nám
Stížnosti a pochvaly
Zajímá Vás
Připomínky k WWW
O nás
Organizační struktura
Stanoviště
Krajské operační středisko
Infolinka
Pozemní posádky
Letecká ZS
Pohotovost - LSPP
Statistiky
Odkazy
Partnerské organizace
Další záchranné služby
Odborné stránky
Zdravotnická záchranná služba
Moravskoslezského kraje
Výškovická 2995/40
70030 Zábřeh, Ostrava

Telefon: 950 730 401
Email: zzsmsk@zzsmsk.cz
Ochrana osobních údajů