04.09.2019 Vážná nehoda automobilu v Novém Jičíně


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 4. 9. 2019 9:41:00 - verze pro tisk

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 3. září u vážné dopravní nehody v Novém Jičíně. Po půl deváté večer byl operátorům ZZS MSK nahlášen náraz osobního automobilu do betonové mostní konstrukce, a to s větším počtem zraněných. Na místo proto ihned vyjely čtyři týmy záchranné služby ze základen Nový Jičín a Kopřivnice, na pomoc byl vyslán rovněž vrtulník LZS z Ostravy.

Třiadvacetiletý muž utrpěl poranění hlavy a zasahující lékař vyslovil podezření také na poranění mozku. Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do rukou lékařů urgentního příjmu.

Ošetřena byla dále šestnáctiletá dívka a osmadvacetiletá žena, obě se středně těžkými poraněními horní končetiny a hrudníku, resp. hlavy a hrudníku. Poté je pozemní posádky předaly na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice.

Záchranáři vyšetřili také dva další účastníky nehody, kteří však nejevili známky poranění a jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.