13.09.2019 Letečtí záchranáři zasahovali u úrazů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 13. 9. 2019 18:55:06 - verze pro tisk

Posádka vrtulníku LZS Ostrava zasahovala v průběhu pátečního (13. září) odpoledne u dvou úrazů. Jednalo se o dva muže, jeden z nich si přivodil popáleniny, druhý poranění při pádu z výše.

 

Před patnáctou hodinou vzlétal vrtulník do obce Ostravice na Frýdecko-Místecku, odkud přišlo na tísňovou linku volání z oznámením o pádu sedmaosmdesátiletého muže do ohně. K poranění došlo, když pálil listí. U pacienta byla jako první posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí, následně dorazili letečtí záchranáři. Pacient byl ošetřen s popáleninami obličeje a horní končetiny, vrtulník jej poté přepravil na pracoviště popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Ve čtvrt na šest pak vyjela pozemní posádka z Krnova a opět vzlétl vrtulník LZS, do obce Krasov na Bruntálsku. Jednasedmdesátiletý muž spadl při práci z žebříku, z výšky asi dvou a půl metru. Po dopadu byl dle svědků krátce v bezvědomí, se záchranáři již následně komunikoval. S podezřením na poranění hlavy a zraněním horní končetiny byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportován na urgentní příjem krnovské nemocnice.