07.01.2020 Záchranáři resuscitovali muže po nehodě v Havířově


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 7. 1. 2020 9:29:53 - verze pro tisk

Záchranáři ZZS MSK zasahovali včera, v pondělí 6. ledna odpoledne, u vážné dopravní nehody v Havířově. Deset minut před sedmnáctou hodinou obdrželi operátoři záchranné služby informaci o osobě, zraněné po střetu s automobilem, v místní části Bludovice. Na pomoc byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci.

Sedmačtyřicetiletý muž zůstal po kolizi ležet v příkopu u silnice, první pomoc mu poskytovali svědkové události. V okamžiku příjezdu týmu ZZS byl stav postiženého kritický a po jeho přesunutí do sanitního vozidla došlo k selhání dýchání a krevního oběhu. Prvotní vyšetření ukázalo na poranění hlavy a hrudníku. Záchranáři proto neprodleně zahájili rozšířenou resuscitaci. Spolu s prováděnou nepřímou srdeční masáží zajistili muži vstup do kostní dřeně, jehož prostřednictvím podávali potřebné léky, zasahující lékařka zaintubovala dýchací cesty a provedla připojení k přístrojem řízení ventilaci.

Přes veškerou poskytovanou péči se ani po čtyřiceti minutách nepodařilo obnovit činnost srdce a pacient svým zraněním na místě podlehl.