16.01.2020 Posádky ZZS zasahovaly u pádů z výšky


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 16. 1. 2020 8:43:51 - verze pro tisk

Týmy Zdravotnické záchranné služby MSK zasahovaly v úterý 14.1. a ve středu 15.1. u tří událostí, při nichž došlo k pádu z výšky. Záchranáři k nim vyjížděli postupně do Karviné, Šenova u Ostravy a Kopřivnice.

 

První událost se odehrála v úterý v Karviné. Operátorům byl nahlášen pád z patnáctimetrové výšky. Jednadvacetiletý muž utrpěl poranění neslučitelná se životem a ani rychlý příjezd odborné pomoci již nemohl pomoci k jeho záchraně.

Ve středu večer zasahovali záchranáři v Šenově u Ostravy, kde došlo k pádu muže ve věku čtyřiatřiceti let z prvního patra budovy. Pacient byl při vědomí, došlo u něj k poranění hlavy. Po zajištění krčním límcem, uložení do vakuové matrace a dalších opatřeních byl týmem rychlé lékařské pomoci přepraven na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě.

Jen o čtyřicet minut později vyjížděly posádky ZZS k nahlášenému pádu s bezvědomím na zimní stadion v Kopřivnici (okres Nový Jičín). Dvaadvacetiletý muž tam měl spadnout v prostoru hlediště na beton z výšky okolo tří metrů. Na místo události vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS. V době zásahu záchranné služby postižený komunikoval, lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, které se nejevilo jako život ohrožující. Pacient byl po provedených úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče transportován do novojičínské nemocnice.